05 Mar

Say Sheese: augalinis kokosinis (ne)sūris

Vis dėlto kokia nesąmonė, jog draudžiama vadinti augalinius produktus neugalinių vardais – sojos sūris negali būti sūris, migdolų pienas negali būti pienas… Bet anglų kalba leidžia šiek tiek smagiau pažiūrėti į augalinio maisto alternatyvas – Škotijoje gaminami veganiški produktai slepiasi po Sheese etikete.
Pusryčiams paragavome augalinės kreminės užtepėlės. Ji tepėsi lengvai ir maloniai, o ragaujant liežuvį lengvai kuteno druska ir švelni, vos juntama rūgštelė. Ar tai ne pati puikiausia pusrytinė užtepėlė?
Ragavau ją užteptą ant šviežio prancūziško batono riekelės. Ant speltos duonos riekelės. Ant riestainio. Veikiausiai ji puikiai tiktų ir sukant sushius vietoje populiaraus filadelfijos sūrelio.
Keista, bet ir smagu, jog užtepėlės sudėtis – minimali: vanduo, kokosų aliejus, sojos baltymai, druska, pieno rūgštis (taip, ji vegan! kaip ir skruzdžių rūgštis nėra gaminama iš skruzdžių, taip ir pieno rūgštis negaminama iš pieno!), cukrus, karageninas.
Indelyje 170 g užtepėlės, nykiai lietuviškai užvadintos “kreminiu augalinės kilmės riebalų gaminiu”; daugiausia čia, žinia, riebalų (28 g / 100 g, sočiųjų – 23 g, tad piknaudžiauti nereikėtų?..), 6 g baltymų nemažai ir druskos (1,2 g / 100 g). Tol, kol nesukirsite trijų indelių per dieną – mėgaukitės šita gerybe. Tikrai valgysiu jos dar ir dar.
Greitai užimtos dienos vakarienei tądien viriausi špinatų skonio tagliatelle makaronus, kuriuos Skaityti toliau…

Via:: Ką valgo veganai?