08 Aug

Morengai

Kažkada labai seniai ragavau morengo ir jis man taip nepatiko, kad nusprendžiau daugiau niekad jų nevalgyti. Taip buvo ir su alyvuogėm, riešutų sviestu ir grybais but here we are.

Pagaminti veganiškus morengus užsimaniau tik dėl to, kad pabandyčiau gaminti su aquafaba, t.y. avinžirnių skysčiu. Nors jau senokai esu ragavus dalykų, pagamintų iš šito keisto dalyko, bet man dar nebuvo tekę bandyti gaminti su juo. Tad šį sekmadienį vykusiam Tuščių Narvų piknikui išdžiovinau (nes, pasirodo, morengus reikia džiovinti, o ne kepti) morengų, kurie gavosi be galo traškūs, purūs ir nuostabiai morengiški.

Tačiau kadangi nuolat gyvenime ir virtuvėj feilinu, tai sufeilinau ir čia. Sekmadienį labai lijo ir nesupratau, kodėl iš orkaitės ištraukti morengai po pusvalandžio tampa lipnūs. Paskaičiau nete, kad jų negalima džiovinti lietingą dieną, bet pamaniau, kad čia nesąmonė. Kai papasakojau tai per pikniką, man paaiškino, kad čia ne nesąmonė, o tai vadinama fizika, nes cukrus traukia drėgmę ir dėl to morengai drėksta. Tai va, žinokit ir jūs. Bet paskui googlinau ir išgooglinau, kad tokiu atveju juos reikia iškart iš orkaitės dėt į dėžutę, ją uždaryt ir į šaldytuvą. Taip morengai buvo išgelbėti.

KĄ DĖJAU (gavosi labai daug, gal 60 vidutinio dydžio morengų, tad pabandymui galit proporcingai mažint kiekius)