07 Oct

Veg-draugiškų Europos šalių žemėlapis

Vegetar

Šis žemėlapis remiasi Happy Cow duomenimis ir rodo santykį tarp šalies vegetariškų restoranų skaičiaus ir populiacijos didžio. Tikrasis vegetarizmo mastas šalyje nebūtinai yra tiksliai proporcingas gautiems rezultatams, tačiau bendras vaizdas yra akivaizdus ir ganėtinai tikslus:

Santykis tarp šalies vegetariškų restoranų skaičiaus ir šalies populiacijos didžio: kuo didesnis skaičius, tuo daugiau veg-kavinių tenka kiekvienam milijonui gyventojų (žaliausios spalvos šalys yra veg-draugiškiausios).

Galima pasidžiaugti, kad pagal šį faktorių Lietuva yra viena pirmųjų. Ir ne nuostabu – pastaraisiais metais pastebimas naujų veg-kavinių atidarymo bumas (žr. veg-restoranų sąrašą Lietuvoje).

Tiesa, šis žemėlapis nebūtinai atspindi tikruosius vegetarizmo mastus šalyje, pvz., dėl tokių niuansų:

  • ne visi restoranai yra įtraukti į Happy Cow katalogą;
  • šalims su maža populiacija užtenka vieno-kito restorano, kad gautų aukštą koeficientą;
  • statistika neatspindi tokių faktorių kaip vegetariškų pasirinkimų gausos nevegetariškų restoranų valgiaraščiuose (pavyzdys: šalyje A gali būti mažiau pačių veg-restoranų nei šalyje B, tačiau veg-pasirinkimų paprastuose restoranuose šalyje A yra daugiau nei šalyje B – kokioje šalyje vegetarizmas yra populiaresnis?).

Žemėlapį paruošį čekas Jakub Marian – detaliau apie jo idėją galima perskaityti čia.

Skaityti toliau…

Via:: Vegan.LT